تبلیغات گوگل

تبلیغات در گوگل
وقتی شما کلمه ای را در سایت www.google.com سرچ می کنید علاوه بر نتایج نمایش داده شده اصلی در بالا و زیر این نتایج، تبلیغات متنی کوچکی نشان داده می‌شود که در کنار آنها کلمه AD یا Sponsored Links نوشته شده است که این نتایج همان تبلیغات کلیکی گوگل یا Google AdWords می باشد. این محصولِ شرکت گوگل، قابلیت های فراوان و متنوعی دارد و فقط محدود به تبلیغات متنی یا تبلیغات در صفحه نتایج جستجوی اینترنت نیست.

Google AdWords چیست؟

گوگل ادورز یک سرویس آنلاین تبلیغاتی ست که به شما اجازه می دهد تا تبلیغات تجاری خود را بالاتر از سایر رقبا در نتایج گوگل، نشان دهید. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی که برای آن ها تعریف می کنید عمل می کنند. به این صورت که، کلمه یا عبارتی که کاربران آن را در گوگل جستجو می کنند اگر مرتبط با کسب و کار و وب‌سایت شما و آن کلماتی که در تبلیغ گوگل ادورز خود تعریف کردید باشد به صورت تبلیغات کوتاه در قالب های مختلف، در صفحه ی جستجوی آن ها نشان می دهد. این تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی انتخابی کاربران و جستجوهای پیشین آنها نمایش داده می شود که هر کدام از این لینک ها به یکی از صفحات وب سایت مورد نظر شما لینک می شود. برای تبلیغات در گوگل ابتدا باید یک اکانت گوگل ادوردز داشته باشید و پس از ایجاد اکانت گوگل باید حساب شما شارژ شود که با مراجعه به صفحه ی تعرفه ها می توانید از قیمت این پلن ها مطلع شوید.

نمایش تبلیغات گوگل به مشتریان کاملا رایگان است.

به این صورت که زمانی که مشتری کلمات کلیدی شما را سرچ می کنند و تبلیغ شما برای آن نمایش داده می شود تا زمانی که مشتری روی تبلیغ شما کلیک نکند و وارد سایت تان نشود برای شما هیچ هزینه ای ندارد. گوگل تعداد کلیک هایی که بر تبلیغ شما می شود را می شمارد و به ازای هر کلیک حداقل ۱ سنت از حساب شما کسر می کند اما معمولا گوگل بر اساس نوع کلمه کلیدی و شرایط سایت و میزان رقابت، هزینه های بالاتری برای کلیک درخواست می کند که این میزان بعدا توسط گوگل به کاربر اعلام خواهد شد و در آن حالت از حداکثر میزان ورود کاسته می شود. همچنین گوگل تعداد اثر گذاری ها (Impressions) را نیز می شمارد. Impression اعدادی هستند که نشان می دهند تبلیغ شما چند بار در جستجوها برای کلمه کلیدی مشخص نشان داده شده است. دانستن نرخ کلیک بسیار مهم است چراکه به شما نشان می دهد که کدام یک از تبلیغات شما تاثیرگذارتر بوده است. اگر شما تعداد کلیک ها را بر تعداد Impression ها تقسیم کنید، عددی که به دست می آید نشان دهندۀ نرخ کلیک (Click-Through-Rate یا CTR) شماست. این آمار درصد افرادی که از طریق کلیک کردن روی تبلیغ شما به صفحۀ وب سایت تان مراجعه کرده اند را نشان می دهد. تبلیغات در گوگل با دامنه ir. ممکن نیست؛ برای تبلیغات در گوگل باید دامنه خود را روی دامنه دیگری مثل com. پارک نمایید.