احتمالا بعد از استفاده از پنل پیامک متوجه شده اید که ارسال پیام برای برخی از شماره‌ها، امکان پذیر نیست که اصطلاحا به این دسته از شماره‌ها بلک لیست گفته می‌شود. وزارت ارتباطات این امکان را برای افرادی که از دست پیام‌های تبلیغاتی کلافه شده بودند، ایجاد کرده است. اما ممکن است کار شما به گونه‌ای باشد که بخواهید برای تمامی افراد زیرمجموعه خود پیام ارسال کنید و یا به مشتریان خود اطلاع رسانی کنید. برای این کار نیاز است تا خط اختصاصی خود را به خط خدماتی تغییر دهید تا بتوانید حتی برای شماره‌های بلک لیست نیز ارسال پیام داشته باشید. اما این نکته ضروری را به خاطر داشته باشید که اگر با خط خدماتی تبلیغات انجام دادید و یا برای کسانی پیام ارسال کردید که رضایت نداشته باشند، خط شما می‌سوزد و باید جریمه تخلفتان را نیز پرداخت کنید.

برای اطمینان اپراتورهای ارسال پیام از اینکه شما تخلفی انجام نمی‌دهید و در صورت انجام تخلف، جریمه را پرداخت می‌کنید، قراردادهایی تنظیم شده است که طبق آن متعهد می‌شوید فقط برای افرادی که رضایت دارند، پیام ارسال شود و سفته یا چک تضمینی نیز به عنوان ضمانت از شما گرفته می‌شود.

فایل‌های زیر نمونه تعهدنامه‌ها بر ای هر کدام از اپراتورهاست. در هنگام پر کردن فایل تعهد نامه، نکات زیر را رعایت کنید:

1- هر دو صفحه در سربرگ شرکتی که میخواهد خطش خدماتی شود پرینت گرفته شود و هر دو صفحه مهر و امضا شود .

2- متن باید تایپ شده باشد .

3- هر جا نام شرکت نیاز بود، باید اسمی که در روزنامه رسمی ذکر شده نوشته شود .

4- همه موارد در مشخصات و هویت متقاضی باید تکمیل شود .

5- در قسمت مشخصات مدیر عامل، اسم و فامیلی که در شناسنامه می‌باشد باید دقیقا ذکر شود. موبایل به نام شخص معرفی شده باشد و ایمیل سازمانی ثبت شود بعد از @ باید دامین سازمان باشد

. آدرس سایت شرکت باید لینک اصلی سایت باشد و وقتی وارد سایت میشویم قسمت درباره ما، اسم شرکت را ذکر کرده باشد (اسمی که در روزنامه رسمی ذکر شده )

6- شماره خطی که می‌خواهید خدماتی کنید، نوشته شود.

7- جامعه هدف حتما باید جامعه مشخصی باشد و حتما در ادامه نوشته شود ( به تایید آنها جهت دریافت پیامک کوتاه) به عنوان مثال : مشتریان شرکت فناوری اطلاعات …. و به تایید کاربران جهت دریافت پیامک کوتاه

8- موضوع محتوی پیامک نباید کلمه اطلاع رسانی نوشته شود.

9- اگر گفته می‌شود ارسال کد اپلیکیشن باید نام اپلیکیشن ذکر شود .

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با خط خدماتی و یا شماره‌های بلک لیست، برو روی کلمه هرکدام کلیک کنید