شبکه های اجتماعی و سئو

نقش شبکه های اجتماعی در سئوی سایت سالهاست که به عنوان یک بحث چالش برانگیز بین افرادی که روی سئوی سایت کار می کنند مطرح است. برخی معتقدند الگوریتمهای گوگل به گونه ای طراحی شده اند که ارزشی برای شبکه های اجتماعی و محتوای آن قائل نیستندو برخی معتقد به تاثیر فوق العاده زیاد شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت هستند.

اما الگوریتمهای جدید گوگل و جدیدترین تکنیک های سئو امروزه بیشتر از آن که مبنی بر بهینه سازی های باشد که شما بر روی سایت شما انجام می دهید مبتنی بر تجربه کاربر یا اصطلاحا (social signal) می باشد.

سیگنال های اجتماعی اصطلاحا همان نظرات کاربران، بازدیدها، اشتراک گذاری ها و … می باشد.

حالا که متوجه شدیم نظرات کاربران برای گوگل بسیار مهم است و با توجه به حضور و فعالیت تعداد بالای کاربران در شبکه های اجتماعی، می توانیم نقش شبکه های اجتماعی در سئوی سایت را بهتر متوجه شویم.

اگر یک صفحه از سایتی دارای سوشیال سیگنال بالایی باشد، به این معنا است که محتوای آن توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته میشود. این موضوع به بهبود اعتبار صفحه و Page Rank آن کمک میکند و این اعتبار به Domain Authority یک سایت هم منتقل می شود. هر چه اعتبار دامنه یک سایت بیشتر باشد، گوگل هم به محتوای موجود در آن اطمینان بیشتری میکند و جایگاه بهتری برای آن سایت در نظر میگیرد.

از طرفی، با اینکه لینک سازی با کیفیت از مهم ترین معیارهای گوگل برای رتبه دهی به سایت ها است، ولی به دلیل سوءاستفاده از این روش، به زودی شاهد کاهش ارزش این معیار در سال 2019 خواهیم بود. سیگنال های مثبت از نام برند شما در فضای دیجیتال می تواند به عنوان یک معیار طبیعی و انسانی تر به کمک گوگل بیایند.

بنابر این می توانیم به طور خلاصه بگوییم اگرچه شبکه های اجتماعی ممکن است به صورت مستقیم بر سئوی سایت تاثیر زیادی نداشته باشند ولی از طریق افزایش بک لینک های سایت شما، جذب کاربران برای بازدید از سایت، افزایش سیگنالهای اجتماعی، معرفی برند شما و… می توانند تاثیر جدی بر سئوی سایت شما داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *