مارکتینگ و توسعه کسب و کار(بخش اول)

توسعه کسب وکار شما تا حد زیادی بستگی به موفقیت مارکتینگ شما دارد. مارکتینگ در واقع فرآیندی است که طی آن محصولات یا خدمات شما به مشتریان بالقوه شما معرفی می شود و باعث می شود ترغیب به خرید شوند .

بدون مارکتینگ هرچند کیفیت محصول یا خدمت شما بالا باشد به دیگران به درستی معرفی نخواهد شد تا حدی که می تواند موجب شکست کسب و کار شما شود.

هنگامی که مشتریان از برند شما آگاه شوند شروع به خرید از شما خواهند کرد و در صورت رضایت از کالا یا محصول خریداری شده آن را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد و باعث افزایش فروش شما خواند شد.

امروزه استراتژی های تبلیغاتی متفاوتی برای مارکتینگ وجود دارد استفاده درست از استراتژی تبلیغاتی باید توسط کارشناس  و باید با توجه به نوع کسب و کار شما و جایگاه برند شما در میان رقبا صورت گیرد. انتخاب استراتژی اشتباه یا زمان اشتباه تبلیغات می تواند منجر به هدر رفت زمان و هزینه شما شود.

استراتژی تبلیغات برنامه‌ای است که برای قانع کردن مشتری به خرید کالا یا خدمات به کار می‌رود. عناصر اصلی این برنامه موارد زیر هستند:

  1. خود محصول و مزایای آن
  2. مشتریان و خصوصیات‌ آن‌ها
  3. مسیرهای جایگزین برای آگاه کردن مشتریان از محصول
  4. بهینه‌سازی انتخاب مشتریان با توجه به بودجه‌‌

تمامی اینها بدین معنی است که هدف باید روشن باشد، محیط باید به خوبی شناخته شود، ابزار لازم باید به‌طور مناسب دسته‌بندی شوند و تصمیمات باید بر مبنای منابع در دسترس اتخاذ شوند. ارزیابی مؤثر محصول، تعریف از بازار، تحلیل رسانه و بودجه‌ی مناسب، همگی دست به دست هم می‌دهند تا بهترین برنامه‌ی ممکن را داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *