باشگاه مشتریان چیست؟

هر کسب و کار و فعالیتی دارای مشتریانی است که به طریق مختلف با آنها در ارتباط است. برای نگهداشتن این مشتریان نیاز است تا با آنها ارتباط موثری برقرار کنید و مزایای ویژه‌ای برای آنها در نظر بگیرید تا همیشه شما را به یاد داشته باشند و وفاداری مشتریانتان را نسبت به کسب و کار خودتان افزایش دهید. در باشگاه مشتریان، خدمات ویژه ای برای مشتریان قدیمی در نظر گرفته می‌شود.


چرا باید باشگاه مشتریان انجام بدهیم؟

طبق آمارهای بدست آمده، هزینه جذب مشتری جدید 6 برابر نگهداشتن مشتری قدیمی است و مشتریان قدیمی 60% بیشتر از مشتریان جدید خرید می‌کنند چون به واسطه استفاده قبلی خود، اعتماد بیشتری دارند. درنتیجه بازاریابی امروزه به سمتی رفته است که درکنار جذب مشتریان جدید، به فکر نگه داشتن مشتریان قدیمی است. چرا که یکبار شما آنها را جذب کرده‌اید و از خدمات شما استفاده کرده‌اند. حالا آنها مستعد آن هستند که بتوانید آنها را تا همیشه مشتری خود نگه دارید. از سوی دیگر مشتریان قدیمی با دیدن خدمات ویژه ای که به آنها ارائه شده است، شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کنند تا آنها هم بتوانند جز مشتریان ویژه شما باشند و از این خدمات استفاده نمایند. همین امر منجز به این می‌شودتا نه تنها فعالیت مشتریان قدیمی شما افزایش پیدا کند، بلکه مشتریان جدید نیز به باشگاه مشتریان شما افزوده شود. و این یعنی افزایش فروش...


یک مثال ساده

احتمالا شما نیز تا به حال جزو یکی از این باشگاه های مشتریان بوده‌اید. به عنوان مثال باشگاه مشتریان بانک ملت، یکی از باشگاه هایی است که طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد از مزایای ویژه آن استفاده می‌کنند و به دوستانشان استفاده از ان را پیشنهاد می‌نمایند. در باشگاه مشتریان بانک ملت، امکان استفاده از تخفیف های مختلف برای خرید اجناس و یا حتی تخفیف استفاده از خدماتی همچون اسنپ و ... فعال است. در این باشگاه شما با جمع آوری امتیاز می‌توانید وام بانک ملت را دریافت کنید. همه این عوامل کمک می‌کند تا مشتریان موجود در بانک ملت، علاقمند به استفاده از خدمات این بانک داشته باشند و در نتیجه تراکنش‌های بانکی خود را از طریق این بانک انجام دهند. از سوی دیگر دوستان و آشنایان خود را ترغیب به استفاده از این امکانات می‌کنند.


ویژگی‌های باشگاه مشتریان؟

باشگاه مشتریان می‌تواند سیاست‌های متنوعی را در رابطه با مشتریانش در نظر بگیرد. به عنوان مثال می‌تواند بن‌های تخفیف خرید از فروشگاه‌های دیگر برای افراد ارسال کند و یا تخفیفات ویژه‌ای برای افراد عضو باشگاه مشتریان بر روی خدمات و محصولات خود قرار می‌دهند. این تخفیف‌ها می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا هر خریدی که از شما بکنند، به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته شود و زمانی که مجموع امتیازهای مشتری به عدد خاصی برسد، مشمول استفاده از تخفیف شود. و یا برای مناسبت‌های خاص عمومی (مانند عید نوروز و...) و یا مناسبت‌های خاص برای مشتری (مانند روز تولد) تخفیفی به وی تعلق بگیرد.

همه کسب و کارها نیاز به باشگاه دارند؟

اگر شما هم مشتریان ثابتی دارید، می‌توانید باشگاه مشتریان راه اندازی کنید. اکثر کسب و کارها نیاز به باشگاه دارند. مانند فروشگاه‌ها، خدمات بیمه، شرکت‌های کامپیوتری، بانک‌ها و موسسات مالی، تعمیرگاه‌ها، آموزشگاه‌ها و ... . اما در این میان، یک سری از مشاغلی که به صورت متناوب کار انجام می‌دهند و یا مشتریان آنها منظم نیستند، آنچنان که باید از باشگاه مشتریان جواب نمی‌گیرند. مثلا شرکت وکالت تعداد بالایی از مشتریان منظم برای خود ندارد. و بسته به جواب دادگاه ممکن است که مشتری بماند یا نه.


ارائه باشگاه مشتریان

برای ارائه باشگاه مشتریان و تخفیف‌های مختلف

1. شما می‌توانید صفحه‌ای در سایت خود تحت عنوان باشگاه مشتریان طراحی کنید. و در آنجا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای آن را بارگزاری کنید. افراد با ورود به سایت شما و ثبت نام در صفحه باشگاه مشتریان می‌توانند عضو باشگاه وفاداری شما شوند و از تخفیف موجود در آن استفاده نمایند.

2.اگر می‌خواهید دسترسی افراد به باشگاه شما راححت تر باشد و امکانات بیشتری را به افراد ارائه دهید، می‌توانید نرم افزار سفارشی خود را برای این کار راه اندازی کنید. این نرم افزار می‌تواند تحت وب باشد و یا اپلیکیشن برای موبایل.


پنل پیامک لازمه داشتن باشگاه مشتریان

شما نیاز دارید تا به نوعی با مشتریان ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مخصوص به باشگاه مشتریان را برای آنها ارسال کنید تا از تخفیف‌های و امتیازهای آن مطلع شوند. برای این کار می‌توانید از از روش های مختلف ذکر شده استفاده کنید اما در برای همه آنها نیاز به پنل پیامک دارید تا بتوانید از طریق ارسال اس ام اس به شماره موبایل آنها، این اطلاع رسانی را انجام دهید. در پنل پیامک آرمان کاوش، ماژولی تحت عنوان باشگاه مشتریان وجود دارد که در آنجا می‌توانید شماره مشتریان خود را وارد نمائید و به آسانی برای تمامی آنها ارسال پیامک داشته باشید. حتی برای آنها که تبلیغات پیامکی را برای خطشان بسته‌اند.


ما چه کمکی به شما می‌کنیم..

شرکت آرمان کاوش، در زمینه دیجیتال مارکتینگ، فعالیت می‌کند. از این رو می‌توانیم مشاوره و استراتژی باشگاه مشتریان را برای شما تدوین کنیم و شما را در این راه کمک نمائیم. همچنین برای طراحی صفحه مخصوص به باشگاه مشتریان در سایت شما و همچنین طراحی نرم افزار مخصوص به آن، می‌توانید روی ما حساب کنید. از سوی دیگر، پنل پیامک آرمان کاوش، پیشگام در ارائه ماژول باشگاه مشتریان، این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید بدون داشتن خط خدماتی به تمامی مشتریانتان (حتی شماره های بلک لیست) پیامک ارسال کنید و آنها را در جریان تخفیف‌های مخصوص باشگاه مشتریان قرار دهید. پس با ما در ارتباط باشید....