اصول گذاشتن پست در اینستاگرام

پست جذاب برای اینستاگرامت طراحی کن


چگونه در اینستاگرام پست جذاب بگذاریم ؟

پست جذاب اینستاگرامی (کپشن نویسی و انتخاب عکس)

اصول پست گذاشتن در اینستاگرام به شما کمک میکند تا پست جذاب برای اینستاگرام داشته باشید. این اصول شامل متن براي پست اينستا و عکس برای پست اینستاگرام می باشد. به بیان دیگر شما نیاز دارید تا با طراحی پست اینستاگرام ، پیج اینستاگرام جذاب داشته باشبد و به افزایش فالور اینستاگرام، کمک می‌کنید.

در مقاله قبلی در ارتباط با اهمیت اینستاگرام برای کسب و کارها و نحوه کسب درآمد از اینستاگرام را توضیح دادیم. در این مقاله تصمیم داریم تا گام اول این کار، یعنی  گذاشتن پست برای اینستا، صحبت کنیم. تولید محتوا اینستاگرام، برای جذب مخاطب اهمیت فراوانی دارد. شما نیاز دارید تا افرادی که به پیج شما سر میزندد را به مخاطب خود تبدیل کنید. برای این کار نیاز است تا با فالور پیج اینستاگرام خود ارتباط مناسبی برقرار کنید تا افراد احساس کنند با یک انسان در ارتباط هستند. به زبانی دیگر باید سعی کنیم مخاطب را درگیر پیج خود کنید.

ارتباط با فالور پیج اینستاگرام

ارتباط با افراد از طریق پست اینستاگرام صورت میگیرد.  یک پست خوب تشکیل شده از عکس جذاب و متن زیر عکس (کپشن اینستاگرام) است. این عکس و کپشن باید به گونه ایی باشد که مخاطب ما را احساس کند و بتواند ارتباط بگیرد. برای ارتباط گیری بهتر باید خلق گفتگو کنیم. مثلا در مورد مسایل مهم روز  صحبت کنیم و برای ارتباط گیری بهتراست نظر خودمان را بیان کنیم. در کنار آن نظر مخاطب را جویا شویم.

اصول پست گذاشتن در اینستاگرام را در ادامه با هم مرور میکنیم…

چه تعداد پست در اینستاگرام بگذاریم؟

این سوال همیشگی افرادی است که تصمیم دارد یک پیج اینستگرام را راه اندازی کنند. در اوایل راه اندازی پیج سعی کنید، روزانه پست اینستاگرام بگذارید. تا مخاطب با شما انس بگیرد و آشنا شود اما به مرور میتوانید پست ها را به هفته ایی 3 پست کاهش دهید.

اصول کپشن نویسی

  1. در کپشن نویسی اینستاگرام باید سعی کنید خودتان متن را بنویسید تا از نظر اینستاگرام امتیاز بیشتری بگیرید. متن کپی در اینستاگرام ممنوع. مثلا کسی که خودش توانایی نوشتن دارد خیلی میتواند در ارتباط گیری با مخاطب موفق تر باشد، نسبت به کسی که در زیر عکس هایش صحبت هایی از دکتر شریعتی و… را کپی میکند.
  2. از اصول نوشتن کپشن که باید باید بدانیم که در روابط مجازی همانند دنیای واقعی احتیاج به شروع گفتگو داریم. همانطور که یک نفر را در خیابان میبینیم و میخواهیم با او ارتباط برقرار کنیم، در ابتدا سلام و احوالپرسی داریم و بعد خودمون رو معرفی میکنیم. در دنیای مجازی هم اگر میخواهیم ارتباط خوب با مخاطب برقرار کنیم باید این نکته را رعایت کنیم. پس برای تبدیل افراد به مخاطب، فراموش نکنید در ابتدا خودتان را معرفی کنید و هدف از راه اندازی پیج خود بپردازید.
  3. توجه کنید هر چقدر با فالور صمیمی باشید، در گفتگو موفق تر عمل خواهید کرد. چرا که دنیای مجازی و اینستاگرام دیگر جای ادم های اتو کشیده نیست. هر چقدر به شخصیت واقعی خود نزدیکتر باشید، قطعا جذابتر خواهید بود. حتی لحن صحبت هم بهتر است لحن خودتان باشد. در اینستاگرام رسمی خشک صحبت نکنید

بهترین کپشن تشکیل شده از (احوالپرسی  +معرفی +لحن صحبت )

عکس برای پست اینستاگرام

برای پست گذاشتن در اینستاگرام باید توجه داشته باشید که عکس و کپشن کاملا به هم مرتبط باشند. چون در آن صورت موضوع توسط مخاطب بهتر دیده و خوانده میشود.

درجه بندی کیفیت عکس از نظر اینستاگرام

هر عکس از نظر اینستاگرام، درجه بندی مختلفی دارد و بر اساس این درجه بندی، امتیاز متفاوتی می‌گیرد. برای گرفتن بهترین امتیاز از اینستاگرام، باید نوع هر عکس و امتیاز آن را بشناسید. و بهترین نوع عکس را برای پیج اینستاگرام خود انتخاب کنید.

1: عکس شخصی بیشتر لایک میخوذند و مورد توجه قرار میگیرند نسبت به عکسهای محصول یا منظره.

2: عکسی با دوربین داخل برنامه اینستاگرام گرفته شده باشد، در رتبه دوم قرار دارد.

3: عکسی از گالری موبایل استفاده شود (منظور عکسهایی که با دوربین گوشی گرفتیم یا خودمون با برنامه ساختیم)، در رتبه سوم قرار دارد.

4: عکس اماده اینترنتی و دانلودی، رتبه چهارم را به خود اختصاص می‌دهد.

نکات عکس گذاشتن در اینستا

  1. عکسهای شخصی چون واقعی تر و انسانی تر هستند، امتیاز بهتری دارند. اما عکس اینترنتی خیلی ضعیف تر عمل میکند و مخاطب کمتری دارد.
  2. اگر از عکس اینترنتی استفاده می‌کنید، حتما منشا عکس را قید کنید. مثلا در اخر متن بنویسید عکس از ایرنا یا عکس از روزنامه یا از پیچ فلان.
  3. استفاده از یک تم پست اینستاگرام کلی برای عکس‌ها، به گونه ای که آنها را به هم مرتبط کند، باعث می‌شود تا ظاهر پیج شما، زیبا شود و در نگاه اول، حرفه‌ای به نظر برسد.
  4. وجود تم رنگی یا شاخصه اینستاگرام برای خود شما در پست هایتان باعث می‌شود تا مخاطبتان بدون دیدن نام پیج شما، پست شما را بشناسد. این شاخصه می‌تواند رنگ کلی برای پست‌هایتان باشد. یا حتی وجود لوگو یا عکس شما در پایین پست نیز، نوع دیگری از شاخصه است که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.
  5. سعی کنید زیباترین پست برای اینستاگرام را طراحی کنید و به اشتراک بگذارید.
  6. سایز پست اینستاگرام، و اندازه پست اینستاگرام قانونی ندارد. اما بهتر است به اندازه همان مربع اولیه باشد تا در حالت کوچک شده آن در پروفایل شما، همه تصویر نمایش داده شود. 

پس برای شروع : عکس مناسب بگذارید +احوالپرسی +معرفی+ انتخاب لحن +نظرخواهی و پرسش از مخاطب

گذاشتن پست جالب برای اینستاگرام، تازه شروع ماجراست. نکته خیلی مهم در ارتباط موثر طریقه ی جوابگویی به کامنت ها می‌باشد که از اصول پست گذاشتن در اینستاگرام به شمار می‌آید.

کامنت گذاری و پاسخ به کامنت ها

در اوایل راه اندازی پیح ( حداقل 5 یا 6 ماه اول ) اگر کسی کامنت یا نظر مخالف گذاشت، عکس العمل نباید نشان داد. باید پیج کاملا دموکراسی باشد و تمام نظرات را ریپلای کنید و تشکر کنید بابت ارسال دیدگاه. فرقی نمیکند با شما مخالف باشد یا موافق.

کامنت اینستاگرام در قدرت پیج تاثیر زیادی دارد و همین که مخاطبان میبینند، شما به آنها جواب میدهید، پیج شما برایشان جذاب میشود و ترغیب میشوند برای کامنت گذاشتن بیشتر. همچنین لایک اینستاگرام به شما کمک میکنه تا بهتر بتونید دیده شوید.

همچنین شما می‌توانید به پیج های مشابه با پیج خودتان بروید و در زیر پست های آنها کامنت بگذارید. فقط نکته مهم این است که تبلیغات اینستاگرام در زیر کامنت به صورت مستقیم نباشد. مثلا مستقیما نگویید که به پیج من سر بزنید و پست های من را ببینید. اطلاعاتی از خودتان بنویسید و یا در مورد موضوع پست کامنتی جذاب ارائه دهید. با این کار افراد برای شناخت بیشتر شما، به پروفابلتان سر میزنند و در صورت رضایت از محتوای شما، شما را فالو می‌کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا در ارتباط با طراحی پست برای اینستا و کپشن نویسی اینستاگرام آن، توضیح کاملی داده شود و اصول پست گذاشتن در اینستاگرام بیان شود. تولید محتوا اینستاگرام بسیار مهم و اساسی است. اصولا اکثر افراد، در ابتدا ظاهر یک پیج را می‌بینند و بعد از آن محتوا آن را بررسی می‌کنند. پس هم عکس انتخابی برای پست شما و هم محتوای آن (کپشن اینستاگرام) بسیار در جذب مخاطب مهم است. سعی کنید عکس با کیفیت و جذاب برای پستتان انتخاب کنید و با متنی روان و مناسب، مخاطب را به ماندن در پیج خودتان ترقیب کنید.

امیدواریم که در راه خودتان موفق باشید…

شرکت آرمان کاوش، در زمینه طراحی پست اینستاگرام و ادمین اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند. پس حتما به صفحه اینستاگرام آرمان کاوش سر بزنید و سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند. همچنین می‌توانید وارد صفحه دیجیتال مارکتینگ ما شوید و فرم طراحی پست اینستاگرام را پر کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

اینستاگرامدیجیتال مارکتینگ

ادمین اینستاگراماصول پست گذاشتن در اینستاگراماندازه پست اینستاگرامپست برای اینستاپست جذاب اینستاگرامیپست جذاب برای اینستاگرامپست گذاشتن در اینستاگرامپشن اینستاگرامتبلیغات اینستاگرامتم پست اینستاگرامزیباترین پست برای اینستاگرامسایز پست اینستاگرامطراحی پست اینستاگرامعکس برای پست اینستاگرامفالور پیج اینستاگرامکامنت اینستاگراملایک اینستاگراممتن براي پست اينستانحوه کسب درآمد از اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *