باشگاه مشتریان برای آژانس مسافرتی

باشگاه مشتریان آژانس مسافرتی

با باشگاه مشتریان برای آژانس مسافری، مشتری دائمی برای خودت پیدا کن


ایجاد باشگاه مشتریان برای آژانس مسافرتی

تمامی آژانس‌های مسافرتی از تبلیغات پیامکی استفاده می‌کنند. اینکار با استفاده از سامانه ارسال پیامک و خطوط تبلیغاتی صورت می‌گیرد و به دلیل اینکه ارسال پیامک از طریق اینترنت صورت می‌گیرد، هزینه اندکی برای تبلیغات پرداخت می‌کنید در صورتی که جامعه بزرگی از افراد رو در اختیار دارید.  اما بعد از آنکه مشتری خود را جذب کردید و برای سفر، آژانس شما را انتخاب کرد، نیاز هست تا ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید تا برای سفر های بعدی هم به سراغ شما بیاید. پس شما یک باشگاه مشتریان آژانس مسافرتی نیاز دارید.

برای این کار شما می‌توانید شماره او را داخل باشگاه مشتریان خود اضافه کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که در ابتدا در طول سفر بتوانید پیام‌هایی در مورد مقصد برای آنها ارسال کنید و به نوعی راهنمای گردشگری برای مسافران خود داشته باشید. و پس از اتمام سفر نیز می‌توانید با تبریک مناسبت‌ها و ایجاد تور تخفیفی برای افراد، آنها را تشویق به سفر رفتن با آژانس خود کنید.

اگر با پنل پیامک آشنایی نداری، اینجا کلیک کن

همانطور که گفته شد دو شیوه برای ارسال پیام در آژانس‌های مسافرتی وجود دارد

شیوه اول ارسال پیامک تبلیغاتی برای افرادی است که تا به حال از خدمات شما استفاده نکرده‌اند

شیوه دوم ایجاد باشگاه مشتریان و در ارتباط بودن با مشتریان قدیمی است تا باز هم از خدمات شما استفاده کنند.

هر دو شیوه در جای خود برای یک آژانس مسافرتی لازم است. در مقاله قبلی  بهترین شیوه‌های ارسال پیام تبلیغاتی برای آژانس هواپیمایی را توضیح دادیم و در این مقاله به بررسی تاثیرات مثبت ایجاد باشگاه مشتریان و ارسال پیام کوتاه برای آنها می‌پردازیم.

برای مشاهده مقاله بهترین راه‌های ارسال پیام تبلیغاتی آژانس مسافرتی، اینجا را کلیک کنید.

باشگاه مشتریان چیست؟

باشگاه مشتریان، مشتریان بالقوه‌ای هستند که شما می‌توانید با ارائه پیشنهاد ویژه برای باشگاه مشتریان، آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. همچنین زمانی که مشتری از شما راضی باشد، خود آن به عنوان تبلیغ عمل می‌کند و شما را به افراد دیگر معرفی می‌کنند و به عنوان یک تجربه مثبت از شما یاد می‌کنند.  خدمت رسانی عالی و مناسب باعث می‌شود تا مشتری همیشه شما را در ذهن خود داشته باشد ولی برای تضمین وفاداری مشتری نیاز است تا با او ارتباط برقرار کنید و همیشه این رابطه دوستانه را به  او یادآوری کنید.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می‌شود ارتباط دوستانه با مشتری داشت؟ جواب ساده است. شما با ارسال پیامک تبریک تولد برای او یا هر مناسبت دیگری، دوستی خود را به او نشان می‌دهید. این ساده‌ترین راه برای برقراری ارتباط با مشتری است. اینجا اهمیت داشتن باشگاه مشتریان مشخص می‌شود. شما نام و اطلاعات باشگاه مشتریانتان را دارید. پس بهتر است پیامکی که برای آنها می‌رود به صورت شخصی و با اسم آنها باشد تا تاثیر بهتری بر روی افراد بگذارد. در ادمه راه‌های  ارتباط با مشتریان گام به گام برای شما توضیح داده می‌شود.

مرحله اول: شرح سفر

زمانی که فردی از شما تور مسافرتی می‌خرد، شما می‌توانید با استفاده از پنل اس ام اس، با ارسال پیامک جزئیات سفر را به او اطلاع دهید. این جزئیات همان فاکتور فروش می‌شود. زمان سفر، مقصد سفر، نحوه انجام سفر، قیمت و … از مواردی است که به فرد اطلاع داده می‌شود.

به عنوان مثال خانواده هاشمی یک خانواده چهار نفره هستند که می‌خواهند برای تعطیلات به شیراز سفر کنند. پیامک تور شیراز برای آنها از سوی آژانس هواپیمایی شما ارسال شده است و آنها آژانس شما را برای سفر انتخاب کرده‌اند. پس از رزرو سفر و یا خرید، پیام کوتاه حاوی اطلاعات سفر برای آنها ارسال می‌شود. متن پیام: “خانواده هاشمی عزیز، سفر شما ثبت شد. مقصد: شیراز-زمان سفر: 1/1/98-نوع سفر: هوایی-هزینه سفر: 4000000-شماره پیگیری: 1234”

مرحله دوم: برنامه ریزی قبل از سفر

افراد امروزه مشغله فراوانی دارند و زمان‌هایی هست که ممکن است اطلاعات مهم را فراموش کنند. شما می‌توانید با یادآوری جزئیات سفر و یا تاریخ و زمان سفر، آنها را کمک کنید و یا موارد مورد نیاز سفر مانند پاسپورت و بلیط هواپیما و … را به آنها یادآوری کنید. همچنین اگر تاخیر در پرواز وجود داشته باشد و یا هر اتفاق خاصی بیافتد شما با پنل ارسال پیامک به آنها اطلاع می‌دهید و همین باعث می‌شود ارتباط موثری با مشتریان خود داشته باشید و آنها را نسبت به خدمات و اطلاع رسانی خود راضی نگه دارید.

به عنوان مثال خانواده هاشمی قبل از سفر، پیامک دریافت می‌کنند با متن “پرواز شما در ساعت 8 شب امروز می‌باشد. لطفا دو ساعت زودتر در فرودگاه حاضر شوید” و یا “کتاب اشعار حافظ را فراموش نکنید”

مرحله سوم: تور لیدری با پیامک

با ارسال پیامکی می‌توانید رسیدن آنها به مقصد را خوش آمد بگویید و مقاصد گردشگری شهر مقصدشان را برای آنها توضیح دهید. مکان‌ها دیدینی و ساعات بازدید، سوغاتی‌های شهرمقصد و…

به عنوان مثال زمانی که خانواده هاشمی به شیراز رسیدند با پیامی به آنها خوش آمد بگویید و تاکید کنید که بر مزار حافظ بروند و فال حافظ بگیرند. “خانواده هاشیمی، به شیراز، شهر شعر و عرفان خوش آمدید” یا “سری به حافظ بزنید و فالتان را بگیرید. ساعات بازدید 8صبح تا 12شب” یا “کلوچه شیرازی را برای خانواده و دوستانتان به سوغات ببرید”

مرحله چهارم: نظرسنجی پایان سفر

پس از تمام شدن سفر، با انجام نظرسنجی پیامکی، نظر افراد را در مورد امکانات و خدمات خودتان بدانید و از آنها بابت شرکت در این نظرسنجی تشکر کنید و آرزوی دیدار مجدد آنها را داشته باشید.

خانواده هاشمی بعد از چند روز سفر به خانه برگشتند و این پیام برای آنها ارسال می‌شود: “خانواده هاشمی، امیدواریم سفر به شما خوش گذشته باشد. لطفا نظر خودتان را در مورد سفر برای ما ارسال کنید”. پس از آنکه خانواده هاشمی نظرشان را برای شما فرستادند شما پاسخ می‌دهید : “نظر شما ثبت شد. با آرزوی دیدار مجدد شما”

اگر می‌خواهید اهمیت نظرسنجی پیامکی را بدانید، اینجا کلیک کنید

مرحله پنجم: دوست مشتری خود باشید

با ارسال پیامک تبریک تولد و مناسبت‌ها، رابطه دوستانه‌ای با افراد برقرار می‌کنید و با اینکار آنها شما را فراموش نمی‌کنند. تخفیف‌های اختصاصی نیز باعث می‌شود فرد را ترغیب به استفاده از آن تخفیف کنید.

مثلا بعد از سفر خانواده هاشمی، تولد و حتی سالگرد ازدواج آنها را با استفاده از سامانه ارسال پیامک تبریک بگویید. به عنوان مثال: “خانواده هاشمی، زادروز پدر گرامیتان فرخنده باد”. یا “خانواده هاشمی، به مناسبت سالگرد ازدواجتان، می‌توانید از 20 درصد تخفیف سفر به شیراز استفاده کنید”

مرحله ششم: تخفیف برای باشگاه مشتریان

بعد از گذشت چند وقت از سفر مشتریان قبلی، می‌توانید پیام تخفیف برای آنها ارسال کنید. حتی می‌توانید با برگزاری یک مسابقه در میان باشگاه مشتریان، یک نفر را برنده اعلام کنید و به او و همراهانش یک سفر رایگان هدیه دهید.

نکات ارسال پیام برای باشگاه مشتریان آژانس هواپیمایی

اولین نکته‌: شخصی سازی پیام

متن پیامک بسیار مهم است. باید بخاطر داشته باشید این است که شما مشتریان را می‌شناسید و قبلا از خدمات شما استفاده کرده‌اند. پس می‌توانید با آنها صمیمی باشید. مثلا در پیام‌ کوتاه از اسم آنها استفاده کنید و به نوعی پیام را شخصی‌سازی کنید. در این حالت فرد متوجه می‌شود که او برای شما اهمیت دارد و شما امکانات ویژه‌ای را مخصوص به او ایجاد کرده‌اید.

به عنوان مثال پیامی برای خانواده هاشمی بفرستید با متن “آقای هاشمی عزیز، ما برای شما تور ویژه‌ای ترتیب داده‌ایم”

دومین نکته: یادآوری سفر قبلی

 شما می‌دانید  سفر قبلی او چه بوده و پس با توجه به آن می‌توانید پیامی جدید برای او بفرستید.

به عنوان مثال “خانواده هاشمی، شما با ما به شیراز سفر کرده‌اید. وقت آن است تا لذت سفر به  بقیه شهر‌های ایران را نیز تجربه کنید”

سومین نکته: لیست خدمات و امکانت

با ارسال امکانات و خدمات تور، شرایط را برای مشتریان توضیح دهید و یا با ارسال لینک سایت خود، این امکانات را در دسترس او قرار دهید. و یا در صورت نیاز با ارسال عددی، شما با او تماس بگیرید و خدماتتان را شرح دهید.

به عنوان مثال: “خانواده هاشمی، تور کیش آماده حرکت است. برای اطلاعات بیشتر عدد 1 را ارسال کنید”

چهارمین نکته: ارائه تخفیف اختصاصی

مثال: “خانواده هاشمی، تخفیف ویژه 20 درصدی برای همراهی شما با ما”

لازم به ذکر است برای شخصی‌سازی پیامک نیاز نیست تا شما برای هر شماره متن جداگانه در نظر بگیرید. تنها کافی است تا فیلدهای مورد نظرتان را در دفترچه تماس قرار دهید و قالب متن را آماده کنید. با توجه به اطلاعاتی که شما به پنل پیامک داده‌اید، ارسال در زمان تعیین شده انجام می‌شود. به عنوان مثال قالبی برای متن پیام کوتاه به صورت زیر آماده کرده‌اید ” #نام #نام_خانوادگی عزیز امیدواریم سفر #نام_شهر به شما خوش گذشته باشد. تور کیش برای شما آماده است” و اطلاعات بالا را برای 100 شماره در سامانه ارسال پیامک دارید. پنل ارسال پیامک به صورت خودکار، مشخصاتی که # دارند را با مشخصاتی افراد، جایگزین می‌کند و برای هر فرد با نام خودش ارسال انجام می‌دهد.

مقاله “ویژگی‌های یک پنل اس ام اس خوب چیست؟” را حتما بخونید

نتیجه گیری:

پنل پیامکی از لحظه تبلیغ تور مسافرتی تا پایان سفر برای آژانس مسافرتی کارآمد است و این چرخه مدام مورد استفاده قرار می‌گیرد. با ارتباط با مشتریانتان در طول سفر و همچنین پس از آن، خاطره خوشی از سفر در ذهن افراد شکل می‌گیرد و همیشه آژانس شما را در ذهن دارند. این امر باعث می‌شود تا باز هم مشتاق استفاده از امکانات شما باشند و به دیگران نیز پیشنهاد کنند تا از پنل شما استفاده نمایند.

همین الان باشگاه مشتریان آژانس مسافرتی خودت رو راه اندازی کن… فقط کافیه داخل پنل پیامک آرمان کاوش ثبت نام کنید

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

پنل پیامک

\dhl ;\kg \dhl;\kg hs hl hsahvlhk ;hjhishlhki hvshg \dhl ;sms panelآژانس مسافرتیآژانس هواپیماییارسال پیام انبوهارسال پیام تبلیغاتیارسال پیام خدماتیارسال پیام کوتاهارسال پیامکاس ام اس انبوهبلک لیستپنل پیامکپنل نمایندگیپیام انبوهپیام تبلیغاتیپیام کوتاهپیامکپیامک تبلیغاتیپیامک نظرسنجیتبلیغاتتور لحظه آخریتور مسافرتیخط خدماتیسامانه پیام کوتاهسفرکسب و کار آنلاینکسب و کار اینترنتیمسافرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *