ده ویژگی سایت خوب در سال 2020

ده ویژگی سایت خوب

ده ویژگی سایت خوب


ویژگی‌های یک سایت مشتری جذب کن

ده ویژگی سایت خوب: سایت شما، نمایان‌گر کسب و کار شماست. به همین دلیل زمانی که سایتی را برای کار خود راه اندازی می‌کنید نیاز است تا از لحاظ ظاهری و محتوای آن مورد توجه بازدیدکنندگان سایت قرار گیرد. پس شما نیازمند طراحی مناسب برای سایت خود هستید تا بتوانید از ایده‌پردازی و برنامه‌ریزی و تحقیق تا صفحه‌بندی، تولید محتوا و گرافیک سایت شما به بهترین نحو ممکن اجرا شود و فعالیت یا فروشگاه شما را به نمایش بگذارد. از سوی دیگر اگر سایت شما ظاهر جذابی نداشته باشد، باعث می‌شود تاثیر منفی بر مخاطب بگذارد و کاملا برعکس با هدف شما عمل کند.

امروزه اکثر کسب و کارها به سایت خود اهمیت فراوانی می‌دهند و رقابت زیادی در میان آنها صورت گرفته است. زیرا سایت نقش مهمی در جذب مخاطبان و مشتریان ایفا می‌کند. برای موفقیت سایت شما در میان سایت‌های متعدد دیگر نیاز است تا حد امکان سایت برای بازدیدکنندگان جذاب باشد و باعث ماندن آنها به مدت قابل قبولی در سایت باشد. ویژگی‌های زیادی برای این امر وجود دارد. بهتر است ده ویژگی سایت را در طراحی سایت خود، رعایت کنید تا پیروز میدان رقابت باشید:

مقاله مرتبط: طراحی سایت چیست؟

 1. چیدمان سایت

اولین نکته از ده ویژگی سایت، نحوه قرار گرفتن هر بخش در صفحات سایت است که به آن چیدمان سایت می‌گویند. به عبارتی زمانی که شما تعیین می‌کند، چه متنی در کجای صفحه قرار بگیرد و یا تصاویر مورد نظر شما به چه صورت نمایش داده شود، طرح اولیه سایت خود را چیدمان می‌کنید. حفظ یکپارچگی سایت در این بخش حائز اهمیت است. هر چه چیدمان سایت شما، هماهنگ‌تر باشد، فرد بازدید کننده بهتر می‌تواند با سایت شما ارتباط برقرار کند.

 2. گرافیک سایت

ظاهر سایت شما با عکس‌ها و رنگ‌ها جلوه می‌یابد. استفاده از عکس‌ها، ویدئو، لگو و … باعث تقویت ظاهر و محتوای سایت شما می‌شود. اصولا کاربران به عکس‌ها و کلیپ‌ها، بیشتر از مطالب توجه می‌کندد. همین موضوع می‌تواند به ما کمک کند تا با داشتن تصاویر گرافیکی مناسب و متناسب با کسب و کارمان، افراد را به سمت سایت خود، جذب کنیم. محرک‌های صوتی و تصوری، از عواملی است که باعث می‌شود کاربر وقت بیشتری را در سایت شما بگذراند.

از سوی دیگر رنگ‌ها نیز تاثیر مثبتی بر روی کاربران دارد. با انتخاب رنگ متناسب با هدف و مشتریان خود، و ایجاد تم رنگی برای سایت، می‌توانید جلوه بصری سایت خود را افزایش دهید. اما فراموش نکنید که سایت‌هایی که در عین حال طراحی شده هستند اما دارای سادگی در استفاده باشند، جذابیت بیشتری برای مخاطب دارد. نیاز نیست سایت شما تنوع زیادی در رنگ و عکس و مطالب داشته باشد و هدف اصلی که جذابیت و راحتی برای کاربر است را فراموش کند.

 3. محتوای مناسب

محتوای مناسب، از نون شب برای سایت شما واجب‌تر است. محتوای مورد نیاز برای سایت باید مفید و مورد نیاز کاربران باشد. از استفاده از مطالبی که هیچ کس آنها را نگاه نمی‌کند، دوری کنید. نوشتار شما بسته به نوع کاری که می‌کنید، می‌تواند خودمانی و یا رسمی باشد اما سعی کنید از کلمات سخت و ثقیل در متن خود استفاده نکنید زیرا هدف ما جلب رضایت کاربران است و کاربر پس از خواندن چند جمله با کلمات سخت و بعضا ناآشنا، از آن خسته شده و برای یافتن سوال خود به سایت دیگری رجوع می‌کند.

4. فونت مناسب و تاکیدی

فونت مناسب و خوانا برای سایت اهمیت بالایی دارد، اگر از فونتی استفاده کنید که به سختی خوانده شود، بازدیدکنندگان سایت، پس از گذراندن مدت کوتاهی در سایت شما، از آن خسته شده و خارج می‌شوند. همچنین با تغییر وزن فونت (بولد کردن، افزایش سایز و …) باعث می‌شوید که مطلب شما جذاب‌تر شود و فرد در هنگام خواندن مطالب به کلمات کلیدی شما که با وزن بیشترنمایش داده شده است، توجه نماید.

5. طراحی پاسخگو (نمایش قابل قبول در تمامی دستگاه‌ها)

توجه داشته باشید که بازدیدکنندگان ممکن است از دستگاه‌های متفاوتی برای بازدید از سایت شما استفاده کنند. به عنوان مثال، فردی با موبایل وارد سایت شما می‌شود، دیگری با تبلت. حتی صفحه مانیتور با صفحه لبتاب نیز متفاوت است. پس در هنگام طراحی سایت باید سایت خود را برای تمامی دستگاه‌ها پاسخگو کنید.

 6.  استانداردهای سئو 2020

سئو به معنای بهبود سایت برای نمایش آن در صفحات اول جستجوی گوگل است. هرچه رتبه بندی سایت شما در گوگل بالاتر باشد، امکان دیده شدن سایت شما بیشتر است و هرچه بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر باشد، رتبه شما در گوگل بالاتر می‌رود و این چرخه ادامه دارد. سئو دارای قوانین مشخصی است اما نیاز به صبر و حوصله فراوانی دارد. به عنوان مثال، شما باید از محتوایی استفاده کنید که برای کاربران و جستجوگران گوگل، مناسب و جذاب باشد، تا در گوگل نتیجه بهتری بگیرد. اما اگر به دنبال محتوایی باشید که به نظر خودتان مناسب است ولی کاربران از آن استفاده نکنند، باعث نابود کردن رتبه سایت خود در گوگل می‌شود. به زبان ساده تر در موتورهای جستجوی گوگل حق همیشه با مشتری است…

7. معماری سایت

چیدمان منوها و سایر ابزارهای سایت را معماری سایت می‌گویند. هدف از معماری سایت، سهولت و آسانی استفاده کاربران از سایت است. کاربران باید بتوان به راحتی در سایت حرکت کند و اطلاعات مورد نیازش را بدست آورد.

 8. ایجاد ارتباط با کاربر

وجود بخش‌های نظر سنجی و امکان گذاشتن پیام در سایت، از دیگر عواملی است که به بهبود سایت شما کمک می‌کند و تعداد کاربران فعال شما را افزایش می‌دهد. افراد با خواندن نظرات بقیه کاربران، می‌توانند تصمیم بهتری در ارتباط با کالا یا خدمات شما بگیرند.

 9.  سرعت بالای سایت

زمانی که کاربری سایتی را برای مشاهده از میان نتایج گوگل انتخاب می‌کند، ممکن است چند ثانیه صبر کند تا سایت باز شود اما اگر سایت شما بیشتر از دو یا سه ثانیه برای باز شدن طول بکشد، فرد از آن خارج شده و سایت دیگری را برای مشاهده انتخاب می‌کند و شما یک مشتری احتمالی را از دست می‌دهید. عوامل مختلی بر روی سرعت سایت تاثیر می‌گذارد، از جمله عکس‌هایی که در سایت استفاده می‌کنید. عکس‌ها باید کیفیت خوبی داشته باشند ولی از لحاظ سایز و اندازه بهینه باشند.

چه شکلی سرعت سایت رو بالا ببریم؟ اینجا کلیک کن!!!

 10. امنیت سایت

امنیت سایت، از هک شدن و از دسترس خارج شدن سایت شما جلوگیری می‌کند. با هک شدن سایت، زحمات چندین ماهه و حتی چندین ساله شما از دست می‌رود و بازگرداندن آن نیازمند هزینه و وقت است و گاهی سایت برای همیشه از دسترس خارج می‌شود. عوامل مختلفی برای این امر وجود دارد مثل خرید هاست از سایت معتبر، رمز عبور قوی و … .

نتیجه‌گیری

طراحی سایت، نیازمند دقت و حوصله است و در کنار طراحی مناسب، سئو، امنیت و … نیازمند به‌روزرسانی مداوم است. در این مقاله، ده ویژگی سایت خوب بررسی شد. امیدوارم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید سایت مناسبی را برای کسب و کار خود داشته باشید و هر روز در کار خود موفق‌تر شوید.

شرکت آرمان کاوش نیز در زمینه طراحی سایت، می‌تواند به شما کمک کند و با استفاده از تخصص ما می‌توانید سایتی حرفه‌ای برای کسب و کار خود داشته باشید. با کبیک بر دکمه زیر، وارد بخش خدمات طراحی سایت ما می‌شوید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

طراحی سایت

shdjshdj tvworld wide webٌwwwسایت شخصیسایت شرکتیسایت فروشگاهیطراحی سایتطراحی وبسایتوبسایت شخصیوبسایت شرکتیوبسایت فروشگاهیویلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *