شماره‌های لیست سیاه

بلک لیست

شماره‌های بلک لیست در پنل پیامک


شماره‌های بلک لیست چیست؟

شماره‌های بلک لیست، شماره‌هایی هستند که با زدن کد دستوری *800# ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی برای آنها غیرفعال می‌شود. ارسال پیام تبلیغاتی با استفاده از پنل‌های پیام کوتاه و سرشماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000 یکی از راه‌های مناسب بازاریابی است. پیامک تبلیغاتی معرفی محصولات را معرفی می‌کند و در لحظه و سریع به دست افراد می‌رسد. این شیوه از تبلیغات به سرعت در میان کسب و کارها، همه گیر شد. روزانه حجم زیادی از پیام‌های تبلیغاتی برای افراد ارسال شد.

استفاده نامناسب برخی از کسب کارها برای تبلیغات خود سبب نارضایتی برخی از افراد از این شیوه تبلیغاتی شد. ارسال پیام در ساعات نامناسب. تکرار پیام در دوره‌های کوتاه مدت. متن پیام نامناسب و خسته کننده. مشخص نکردن جامعه هدف و … نمونه‌ای از این اشتباهات است. این مدل ارسال پیام کوتاه کسب و کارها برای تبلیغات پیامکی، باعث کلافه شدن افراد از دست این نوع پیام‌ها شد. از این رو وزارت ارتباطات برای آسایش افراد کد دستوری را برای هر اپراتوری ایجاد کرد تا افراد با وارد کردن آن کد، از شر پیام‌ها تبلیغاتی نامناسب خلاص شوند.

برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی بر روی گوشی موبایل خودمی‌توانید از کد دستوری *800# (ستاره-هشتصد-مربع) را وارد کنید.

آموزش نحوه قطع کردن پیام‌های تبلیغاتی را می‌توانید در سایت نمناک ببینید

در پنل پیام کوتاه، به شماره‌هایی که با استفاده از کد دستوری بالا، پیام‌های تبلیغاتی را برای خط خود غیر فعال کردند، اصطلاحا بلک لیست یا لیست سیاه می‌گوییم. به شماره‌هایی که همچنان امکان ارسال تبلیغات برای آنها وجود دارد، وایت لیست یا لیست سفید می‌گوییم.

برای آشنایی با پنل پیام کوتاه، اینجا کلیک کنید

تفاوت بلک لیست و وایت لیست

حتما بعد از اینکه از پنل‌های اس ام اس استفاده کردید متوجه شدید که ارسال پیام برای برخی از شماره‌ها، امکان پذیر نیست. اصطلاحا به این دسته از شماره‌ها بلک لیست گفته می‌شود. وزارت ارتباطات این امکان را برای افرادی که از دست پیام‌های تبلیغاتی کلافه شده بودند، ایجاد کرده است. در پنل پیامک بعد از ارسال پیام برای این دسته از شماره‌ها، پیامی به دست آنها نمی‌رسد. با توجه به اینکه پیامکی ارسال نمی‌شود پس هزینه کسر شده از شما، به شما برگشت داده می‌شود.

بازاریابی پیامکی آری یا خیر؟

حتما با خودتان فکر می‌کنید که با وجود این کد و شماره‌های بلک لیست، دیگر ارسال‌های تبلیغاتی فایده‌ای ندارند و این نوع بازاریابی منسوخ شده است. این فکر اشتباه است چرا که تقریبا نیمی از افراد همچنان می‌توانند پیام تبلیغاتی دریافت کنند. شما تنها نیاز دارید که اصول مناسب ارسال پیام را بشناسید. و با تعیین جامعه هدف برای خود، از ارسال پیام به افرادی که مورد نظر خودتان نیست و محصول یا خدماتتان به درد آنها نمی‌خورد، اجتناب کنید.

مثلا اگر شما فروشگاه فروش لباس‌های مجلسی زنانه را دارید، بهتر است که فقط برای بانوان پیام خود را ارسال کنید. و یا اگر کار شما مخصوص فروش قطعات ماشین‌هاس سنگین است، صنف کامیون‌داران به عنوان جامعه هدف شما شناخته می‌شود و شما می‌توانید با انتخاب این صنف، فقط برای افرادی که کامیون دارند، پیام ارسال کنید.

چه شکلی به شماره‌های بلک لیست ارسال کنم؟

ممکن است کار شما به گونه‌ای باشد که بخواهید برای تمامی افراد زیرمجموعه خود پیام ارسال کنید. یا به مشتریان خود اطلاع رسانی کنید. برای این کار نیاز است تا خط اختصاصی خود را به خط خدماتی تغییر دهید تا بتوانید حتی برای شماره‌های بلک لیست نیز ارسال پیام داشته باشید. اما این نکته ضروری را به خاطر داشته باشید : اگر با خط خدماتی تبلیغات انجام دادید و یا برای کسانی پیام ارسال کردید که رضایت نداشته باشند، خط شما می‌سوزد و باید جریمه تخلفتان را نیز پرداخت کنید.

مجموعه‌هایی مانند بانک‌ها، دفاتر بیمه، هلدینگ‌ها، حتی مجموعه‌های ورزشی و فروشگاهی، برای خدمات خود و اطلاع رسانی به مشتریان، از خط خدماتی استفاده می‌کنند.

برای اطمینان اپراتورهای ارسال پیام از اینکه شما تخلفی انجام نمی‌دهید. در صورت انجام تخلف، جریمه را پرداخت می‌کنید،.قراردادهایی تنظیم شده است که طبق آن متعهد می‌شوید فقط برای افرادی که رضایت دارند، پیام ارسال شود و سفته یا چک تضمینی نیز به عنوان ضمانت از شما گرفته می‌شود.

نتیجه گیری

برخی از افراد با وارد کردن کد دستوری، ارسال پیام تبلیغاتی را برای خط خودشان بسته‌اند. به اصطلاح به این گونه شماره‌ها، بلک لیست می‌گوییم. برای اینکه به این شماره‌ها بتوانید پیام ارسال کنید، نیاز است تا سرشماره خود در پنل پیامک را خدماتی کنید. با این روش شما می‌توانید برای افراد زیرمجموعه خود و یا مشتریانی که رضایت دارند، پیام ارسال کنید.

شما می‌توانید با استفاده از دکمه زیر، فایل تعهد‌نامه‌های مربوط به هر کدام از این اپراتورها را با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پنل پیامک

ارسال پیام انبوهارسال پیام تبلیغاتیارسال پیام خدماتیاس ام اس انبوهبلک لیستپنل پیامکپیام انبوهپیامکپیامک نظرسنجیخط خدماتیسامانه پیام کوتاهشماره بلک لیستنظر سنجینظرسنجینظرسنجی پیامکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *