فالو آنفالو

فالو کنیم اما افراط نکنیم


افزایش فالور اینستاگرام

در مقاله ی پیشین در مورد اهمیت داشتن پیج اینستاگرام برای کسب و کار ها و جذب مشتری صحیت کردیم. و بهترین کار برای افزایش فالور اینستاگرام را، داشتن پست جذاب و محتوای مناسب دانستیم. در این مقاله به یکی دیگر از نکات مهم در مدیریت پیج اینستاگرام اشاره میکنیم: فالو آنفالو

اصولا در ابتدای شروع پیج، افزایش فالوور اینستاگرام از دغدغه‌های اصلی افراد است. قطعا در شروع کار نمیتوانید انتظار داشتن فالور زیاد داشته باشید و راه یک ساله را یک شب طی کنید. حتی در ابتدای کار، تبلیغات برای شما جواب نمی‌دهد. به این دلیل که افراد با دیدن تعداد پایین فالور شما، به شما اعتما نمیکنند و درنتیجه از سوی آنها فالو نمی‌شوید. به همین دلیل نیاز دارید تا در ابتدا کار، از طریق مختلف به جذب فالوور اینستاگرام بپردازید. در این مقاله سعی داریم تا به روش‌های مختلف جذب فالور بپردازیم.

مقاله کسب درآمد از اینستاگرام را در اینجا بخوانید…

خرید فالور

به هیچ عنوان، فالور نخرید. خرید فالور اینستاگرام باعث می‌شود تا ایسنتاگرام شما را به عنوان متقلب بشناسد و برخی از امکانات اینستاگرام را از شما دریغ کند. مثلا اگر شما فالور فیک داشته باشید، مشکل نمایش ندادن پست شما برای فالورهای واقعی پیش می‌آید، یا پست شما به اکسپلور اینستاگرام نمی‌رود و … که همین امر باعث می‌شود تا بازدید پیجتان کم شود و در نتیجه نتوانید جذب فالور داشته باشید. 

به جای خرید فالور، شما می‌توانید فالو انفالو انجام دهید. این کار هم از سمت اینستاگرام تقلب به حساب می‌آید اما اگر اصولی این کار را انجام دهید، مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. و فالورهایی که از این راه کسب می‌کنید، فالور واقعی شناخته می‌شوند نه فالوور فیک.

قوانین اینستاگرام را می‌توانید اینجا بخوانید: Date Policy of Instagram

اصول فالو آنفالو

عوامل مختلفی در فالو کردن پیج ها تاثیر دارد. از جمله میزان فعالیت آنها و مرتبط بودن علاقه آنها با موضوع پیج ما. همچنین تعداد افرادی که در روز شما فالو میکنید باید مشخص باشد. چرا که اگر از تعدادی بالاتر برود، پیج شما توسط ربات اینستاگرام، ریپورت میشود و فعالیتهای شما مسدود می‌گردد. و پیج شما زیر ذره بین اینستاگرام می‌رود.

در ادامه تمامی این موارد را به صورت کامل توضیح می‌دهیم…

محدودیت فالو کردن

به طور کلی فالو کردن افراد به تعداد بالا باعث ریپورت شدن پیج شما می‌شود. و بیشتر از 7500 پیج را در فالویینگ اینستاگرام (کسانی که شما آنها را دنبال می‌کنید) خود نمی‌توانید داشته باشید. پس بعد از فالو کردن تعدادی از افراد، باید چندین نفر قبلی رو آنفالو کنید تا به حد نصاب آن نرسید. فقط اینکار را نباید پشت سر هم انجام داد. چرا که توسط هوش مصنوعی اینستاگرام شناسایی می‌شوید و شما را به عنوان متقلب شناسایی می‌کنند. به همین دلیل، بهتر است چند روز را به فالو کردن افراد اختصاص دهید و بعد از آن یک روز را به آنفالو کردن آنها. تعداد پیج هایی که فالو و آنفالو می‌کنید نیز بسیار اهمیت دارد.

چه تعداد در روز فالو آنفالو کنیم؟

هرچه تعداد بالاتری فالو کنید، فالوور های شما نیز بالاتر می‌رود. اما این کار باعث شناسایی شود توسط هوش مصنوعی اینستاگرام می‌شود. پس با دقت باید این کار را انجام داد. برای شروع بهتر است روزانه 50 نفر را فالو کنید و کسی را آنفالو نکنید تا فالویینگ پیج شما به تعداد 1000 برسد. پس از آن وقت آن است تا در دو روز بعدی، روزانه 100 نفر را آنفالو کنید. و همین روند را تکرار کنید. برای نمایش بهتر پیج شما، بهتر است بیشتر از 1000 نفر را فالو نداشته باشید. پی در روند فالو آنفالو این نکته را در نظر بگیرید.

برای اینکه اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی نکند باید با فاصله زمانی مشخص پیج ها را فالو کنیم و بعد از فالو کردن هر اکانت برای چند ثاتیه توقف داشته باشیم

چه کسانی رو فالو کنیم؟

نکته مهمی که بعد از ساخت پیج باید رعایت کرد، چگونگی معرفی و شناساندن پیج خود به هوش مصنوعی اینستاگرام است. که اگر به درستی و هدفمند پیش بروید هوش مصنوعی اینستاگرام مثل یک بازاریاب حرفه ایی عمل میکند. و پیج شما را به افرادی با علاقه مندی های مشترک با موضوع پیج شما معرفی میکند.

فالورهای پیج، اهمیت بسیار زیادی برای هوش مصنوعی اینستاگرام (واتسون) دارند. پس باید افرادی شما را فالو داشته باشند که به این موضوع علاقه داشته باشند و چندین پیچ مشابه به فعالیت شما را دنبال کنند. از طریق این مورد است که اینستاگرام فعالیت و موضوع پیج ما را  شناسایی میکند. پس بهتر است تا پیج را به علاقه مندان آن موضوع معرفی کنید. بنابراین افرادی که فالو میکنیم باید از لایک کننده ها یا کامنت گذار های پیج های هدف ما باشند. (منظور از پیج هدف، صفحاتی هستند که هم راستا با موضوع صفحه شما فعالیت میکنند).

روند فالو آنفالو

برای فالو کردن افراد ابتدا یوزر هایی را فالو کنید که کامنت های طولانی یا سوالی را در زیر پست های مرتبط با موضوع شما گذاشته اند. و بعد از آن به سراغ یوزرهای لایک کننده بروید.

در قدم دوم علاوه بر فالو کردن یوزر ها و اکانت های علاقه مند به حرفه شما، میبایست افراد تازه وارد که خود اینستا به شما معرفی میکند هم فالو کنید. اما این افراد درصد کمی از لیست فالو شوندگان شما را در بر بگیرند.

در قدم سوم، نیاز است تا لایک کننده های افراد معروف و سلبریتی‌ها رو فالو کنیم. این افراد به دلیل معروفیت در میان مردم، دنبال کننده های زیادی دارند و می‌توانند افراد خوبی برای فالو کردن باشند.

اینکار را می‌توانید تا زمانی که به 5 هزار فالوور رسیدید، ادامه دهید. اما در ادامه از روش های دیگر برای افزایش فالور استفاده کنید. چرا که با اینکار تاثیر منفی بر روی پیج خود می‌گذارید و مشکل دیده نشدن پست توسط فالور ها یا نرفتن پست در اکسپلور اینستاگرام برای شما بوجود می‌آید.
نکته بسیار مهم این است که سعی کنید ادم های واقعی را فالو کنید مثلا زن خانه دار یا پیرمردی که میدانید خودش هست و محتوای واقعی (متن برای اینستاگرام) تولید میکند. مثلا پیج های بزرگ مثل رستوران معروف شهر یا پیج های موفقیت و.. را فالو نکنید. هر چقدر افراد واقعی را فالو کنید اینستاگرام امتیاز بیشتری به شما میدهد.

تعامل با افراد

نکنه حائز اهمیت دیگر در بحث فالو کردن این است که پیج های شخصی و پرایوت مهمتر هستند تا پیج کاری و بیزینسی. سعی کنید بیشتر پیج پرایوت را فالو کنید که آنها هم به شما فالو بک بدهند. هر چه پیج های پرایوت بیشتر شما را فالو کند، برای شما بهتر است. این نکته را بدانید پیج شخصی و پرایوت خوب پیجی است که اسم و فامیل و عکس پروفایل داشته باشند. این پیج ها هر چند هم کوچک باشد مهم نیست اما چون از نظر اینستاگرام ادم واقعی آن را دنبال میکند، اگر به شما فالو بک بدهند، امتیاز پیج شما از نظر اینستاگرام بالا میرود.

این نوع از پیج‌ها، می‌توانند برای شما کامنت بگذارند و یا در مسابقه اینستاگرامی یا نظرسنجی اینستاگرامی که برگزار می‌کنید، شرکت کنند. حتی در دایرکت با شما در مورد موضوعاتی که در پیجتان می‌گذارید، تبادل نظر داشته باشند. پس حتما در نظر داشته باشید که به نوعی افراد وارد شده به پیجتان را در بحث شرکت دهید و خودتان نیز پاسخ آنها را در کوتاهترین زمان ممکن بدهید.

پست های چالشی و افشا سازی برای افزایش فالور

 برای جذابیت و محبوب شدن بیشتر پیج  باید افشاگری و طرح چالش را تمرین کنید. سعی کنید نکات جالب و چالشی را هفته ایی یک بار افشا کنید. در اصل منظور این است که در مورد کار یا محصول چیزی را فاش کنید، که مخاطب نمیداند. و اطلاعاتی را بدهید که مربوط به اسرار کارتان میباشد. با افشا همین اسرار خیلی ساده میتوانید مخاطب را درگیر کنید و اینگونه از دید مخاطب جذابتر میشوید.

برای شروع اولین قدم جهت ایجاد پست چالشی فکر کنید در مورد کارتان چه چیزی وجود دارد که برای مخاطب جالب باشد. آن را  افشا کنید تا مخاطب احساس کند شما با بقیه همکارانتان متفاوت هستید. و چیزی را میدانید که هر کسی در مورد ان صحبت نمیکند.

مثلا اگر وارد کننده لباس هستید در مورد اینکه به چه صورت لباس قاچاق وارد میشود پست بگذارید.

اگر خانه دار هستید و تبحر در ترشی درست کردن دارید در مورد تفاوت ترشی خانگی با بازار پست بگذارید.

اگر معمار هستید در پست خود در مورد اینکه چرا معمار فلان ساختمان فوت کرد حرف بزنید.

تبادل در اینستاگرام

تبادل در اینستاگام، به معنی ارتباط برقرار کردن با سایر پیج ها برای معرفی و تبلیغ است. به این منظور که شما از پیجی با تعداد فالور تقریبا برابر با شما می‌خواهید تا پیج شما را تبلیغ کند و در برابر آن، شما نیز آن پیج را تبلیغ می‌‌کنید. 

تبلیغات اینستاگرام

برای تبلیغات اینستاگرام شما نیاز دارید تا حداقل 5 هزار فالور جذب کنید و بعد از آن شروع به تبلیغ کنید. چرا که با تعداد پائین فالوور، افراد اعتمادی به شما نمی‌کنند و شما را فالو نمی‌کنند. به عنوان مثال اگر به طور معمول از هرتبلیغ  هزار فالور به شما اضافه می‌شود، با توجه به پایین بودن فالور شما، حدود صد نفر شما را فالو می‌کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شد تا در ارتباط با جذب فالوور، نکات مختلفی رو برای شما عنوان کنیم. به طور کلی، داشتن محتوای مناسب، از هر نوع جذب فالوور، بهتر عمل می‌کند. زمانی که محتوای شما خوب باشد، افراد آن را دست به دست می‌کنند و فالور شما به صورت خودکار افزایش پیدا می‌کند. برای شروع می‌توانید از فالو انفالو استفاده کنید و فالوور های خودتان را تا 5 هزار بالا بیاورید. اما برای ادامه دیگر این کار جواب نمی‌دهد و حتی تاثیر منفی بر روی پیج شما می‌گذارد. پس از آن باید شروع به تبلیغات و تبادل با پیج های دیگر داشته باشید تا بتوانید فالوور جدید جذب کنید.

با ما همراه باشید

امیدواریم که این مقاله بهدرد شما خورده باشد و بتوانید پیج قوی در اینستاگرام طراحی کند. در مقاله بعدی سعی میکنم در مورد چگونگی  تولید محتوای جذاب صحبت کنیم ، تحت عنوان کارگاه محتوا نویسی. و راهکار هایی را برای شما بازگو میکنم که با رعایت اصول محتوا نویسی برای اینستاگرام و به کارگیری آنها میتوانید به سادگی محتوای خوب تولید کنید. و بواسطه ی محتوای خوب رابطه ی خوب و قوی با مخاطبان برقرار کنید.

 

شما حتی میتونید کلیه خدمات اینستاگرام رو به ما بسپارید. فقط کافیه وارد صفحه دیجیتال مارکتینگ ما بشید و فرم داخل اون رو پر کنید…

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

اینستاگرامدیجیتال مارکتینگ

hdksjh'vhllhkthgINSTAGRAMthgv hdksjh'vhlافزایش فالورافزایش فالوور اینستاگراماکسپلور اینستاگرامتبلیغات اینستاگرامجذب فالوورخرید فالور اینستاگرامفالو انفالوفالو کردنفالو و آنفالوفالور فیکفالور واقعیفالوور فیکفالویینگ اینستاگراممسابقه اینستاگرامییا نظرسنجی اینستاگرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *