ویژگی های بازاریاب موفق

ویژگی-های-بازاریاب-موفق

10 ویژگی برای موفقیت در بازاریابی


خصوصیات بازاریاب موفق

بازاریاب موفق کسی است که بتواند با سیاست خود و ایجاد ارتباط موثر با افراد، مشتری جذب کند و فروش مجموعه خود را افزایش دهد. داشتن هدف و سیاست مناسب برای شروع کار اهمیت فراوانی دارد. چرا که در ابتدا باید بدانید که چه چیزی را به چه کسی می‌خواهید بفروشید. پس شناخت محصول و همچنین شناخت بازار هدف برای یک بازاریاب بسیار مهم است.

قدم دوم شناخت انواع بازاریابی است. با بازاریابی شما کسب و کار خودتان را به بقیه افراد معرفی می‌کنید و آنها را به عنوان مشتری می‌توانید جذب کنید. شما نیاز دارید تا با شناخت انواع بازاریابی بهترین نوع آن را انتخاب کنید. این انتخاب بر اساس نوع تولید و خدمات مجموعه، بودجه، زمان، اهداف و … است. انواع بازاریابی شامل بازاریابی تلفنی، بازاریابی حضوری، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی پیامکی، بازاریابی کاتالوگ و بازاریابی از طریق افراد مشهور است که در مقاله قبلی به صورت کامل توضیح داده شد.

برای آشنایی با انواع بازاریابی، اینجا را کلیک کنید…

در این مقاله سعی میکنیم به معرفی ویژگی های یک بازاریاب موفق بپردازیم. چندین نکته حائز اهمیت وجود دارد که در ذیل بدان اشاره میکنیم.

 

1. خود شناسی

یکی از مهمترین صفات یک بازاریاب خوب خوشناسی می‌باشد. بازاریاب حرفه ای لازم است خودشناسی قوی داشته باشد و به  نقاط ضعف و قوت خود آگاه باشد. تا بتواند در موقعیت های بحرانی و گوناگون، بهترین قدم را بردارد.    

 

2. باور داشتن به خود

باور داشتن به خود باعث بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس می‌شود که همین امر موجب می‌شود تا بهتر و موفق‌تر بتواند محصول خود را به مشتریان عرضه و معرفی کند. همچنین شناخت کامل محصول و اعتماد به آن نیز، می‌تواند در ایجاد این باور و تقویت اعتماد به نفس به بازاریاب کمک کند.

 

3. شناخت دقیق محصول

یک بازاریاب خوب باید به انچه که می‌خواهد عرضه کند اطمینان کامل داشته باشد. و عاشقانه ان را دوست بدارد تا بتواند مشتری را راحتتر جذب کند. قبل از اقدام برای شروع کار بازاریابی و فروش در یک شرکت ابتدا می‌بایست محصول و نوع خدمت را به دقت بشناسیم. شناخت محصول باعث می‌شود تا بازاریاب بتواند در مقابل سوالات موشکافانه مشتری، پاسخ دقیق بدهد. به این طریق اعتماد مشتری نسبت به بازاریاب و کار شرکت بالا می‌رود. که در نتیجه باعث جذب مخاطب شود.

 

4. شناخت بازار هدف

یک فروشنده و بازاریاب حرفه ایی می‌بایست در هر بازار مسیر و هدف را مشخص کند. و در شناخت مشتریان در ابعاد گوناگون همچون فرهنگ، مذهب، توان اقتصادی، شغل و حرفه تلاش کند. این کار باعث می‌شود با مخاطب تعامل بهتری برقرار کنند و نفوذ بیشتری در دل مشتری داشته باشند.

 

5. به روز شدن اطلاعات

برای موفق بودن در شغل بازاریابی باید آمادگی یادگیری داشته باشید و همیشه خود را محتاچ آموزش بدانید. چرا که سطح دانایی یک بازاریاب موفق از بازار هدف کمک زیادی در حرفه ایی شدن شما می‌کند.

 

4. از ایده تا اجرا

ایده پردازی و عملگرا بودن یکی دیگر از صفات مهم در این حرفه می‌باشد. یک بازاریاب موفق باید ایده پردازی کند و در عین حال به آنها جامه عمل بپوشاند. زیرا بهترین برنامه ها و ایده ها زمانی اهمیت و معنا می‌یابند که به نحو شایسته اجرا شوند.

 

5. امادگی تغییر و الگو پذیری

بازاریاب و فروشنده موفق به نکات مثبت هر سازمان توجه می‌کند و فارق از هر گونه کپی برداری سعی میکند به نحو صحیح و آگاهانه، نکات مثبت را در راستای اهداف سازمان بکار گیرد و الگو برداری کند. اصلاح کردن و تغییر دادن به موقع و کنترل کردن شرایط یکی از مهمترین رویکردهای یک بازاریاب و فروشنده موفق میباشد.

 

6. زیبایی ظاهری و باطنی

ادب و احترامی که یک بازاریاب در مقابل مخاطب دارد باعث ترغیب شدن مشتری برای برقراری ارتباط و استفاده از محصول و خدمات سازمان می‌شود. جمله همیشه حق با مشتریست، باید در نحوه برخورد یک بازاریاب مشخص و بارز باشد. در کنار نحوه برخورد و طرز صحبت صحیح و درست، باید به آراستگی ظاهری هم توجه داشت. مرتب بودن و طرز بیان گویا و شیوا باعث ایجاد حس و حال خوب در مخاطب می‌شود و در نتیجه راحت‌تر می‌توانید مخاطب را به مشتری وفادار تبدیل کنید.

 

نتیجه گیری

در هر کسب و کار حرفه ای، بازاریابی بسیار مهم و کلیدی می‌باشد. در واقع تعیین کننده میزان فروش و عرضه خدمات یک سازمان بستگی به عملکرد  بازاریاب دارد. از این رو برای موفق شدن هر چه بیشتر در این حرفه می‌بایست صبر و پشتکار داشت. امید است با مطالعه این مقاله و بکارگیری موارد ذکر شده تحت عنوان خصوصیات یک بازاریاب موفق در روند کاری و حرفه ایی خود موفق تر از قبل عمل کنید و مسیر پیشترفت و پیشبرد اهداف خود و سازمان را هر چه سریعتر طی کنید.

بازاریابیدیجیتال مارکتینگ

fhchvdhfdfhchvdhfd hkghdkانواع بازاریابیبازاریابیبازاریابی آنلاینبازاریابی اینترنتیبازاریابی تلفنیبازاریابی حضوریبازاریابی دیجیتالیبازاریابی فروشبازاریابی محتوابازاریابی و فروشبرندینگدیجیتال مارکتینگروش بازاریابیروش‌های بازاریابیمدیر بازاریابیمدیریت بازاریابینتورک چیستنتورک مارکتینگنتورکی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *