نظرسنجی پیامکی

نظرسنجی پیامکی


پیامک نظرسنجی، بهترین راهکار بازاریابی

پیامک نظرسنجی راه ارتباط با مخاطبانتان است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید نظر کارکنان یا مشتریان خود را در مورد موضوعی بدانید و با آنها در ارتباط باشید. این امر یکی از شیوه‌های بازریابی است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید از میان نظرها، بهترین مورد را برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید. همچنین تبلیغ موثری برای شما می‌شود چرا که افراد در ارتباط با شما با این نظر سنجی، نسبت به خدمات شما احساس بهتری پیدا می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا شرکت یا فروشگاهتان را به عنوان کسب و کاری حرفه‌ای و در حال توسعه روزانه بشناسند. از سوی دیگر ایجاد نظر سنجی و استفاده از نظر افراد، باعث می‌شود که به مشتریان خود احترام بگذارید و رضایت آنها را جلب کنید.

راه‌های زیادی برای انجام نظرسنجی وجود دارد، مثلا شما می‌توانید در صفحه اینستاگرام این کار را انجام دهید. یا در کانال خودتان نظرسنجی برگزار کنید اما ممکن است تمامی مشتریان شما پیج شما را فالو نداشته باشند. یا ممکن است دسترسی به اینترینت برای همه آنها امکان پذیر نباشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از طریق پیامک این نظرسنجی را برگزار کنید.

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که فرستادن پیامک با گوشی برای افراد مختلف بسیار زمان بر است و بعد از آن آمار درستی از این نظر سنجی در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. پنل پیامک راه حلی برای سوال‌های شماست.

مقاله مرتبط: پنل پیامک چیست؟

انجام نظرسنجی با استفاده از پنل پیامک

پنل پیامک امکان نظرسنجی برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان شما را ایجاد کرده است. پس از آن آمار دقیقی از تعداد پاسخ‌ها به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مشاهده این آمار، تصمیمات لازمه را بگیرد. همچنین دیگر امکانی که پنل پیام در اختیار شما قرار می‌دهد، پاسخ سریع به شرکت کنندگان در نظر سنجی در همان لحظه ارسال پیام است. برای این کار نیاز است که شما متن پیشفرض را برای هر گزینه نظرسنجی مشخص کنید. پس از آن سامانه پیام کوتاه به صورت خودکار برای نظرهای ارسال شده، پیام ارسال می‌کند.

با طرح یک مثال، شما بهتر متوجه نحوه عملکرد نظر سنجی می‌شوید. به عنوان مثال شما یک شرکت فروش شکلات دارید. حال میخواهید بدانید از نظر مصرف کنندگان، کدام نوع از شکلات بهتر است. در پنل پیامک، چهار گزینه را پیش روی مشتریان می‌گذارید. گزینه اول: شکلات کرمدار فندقی. گزینه دوم: شکلات طرح اسپایدرمن. گزینه سوم: شکلات مخصوص هدیه. گزینه چهارم: شکلات تلخ. پس از ارسال پیامک حاوی گزینه‌ها، افراد در پاسخ، هر کدام از گزینه‌های مدنظرشان را برای شما ارسال می‌کنند. شما با ثبت متن پیشفرض برای هرکدام از گزینه‌ها می‌توانید جوابی برای آنها بفرستید. مثلا در پاسخ به گزینه یک، متن پیش فرض “شما شکلات کرمدار فندقی را انتخاب کردید. با تشکر از نظر شما” را بر روی سامانه تنظیم کرده‌اید. هر فردی که در جواب نظر سنجی، گزینه یک را انتخاب کند، این پاسخ را در همان لحظه دریافت می‌نماید.

نظر سنجی چه سودی برای کسب و کار دارد؟

از اصلی‌ترین اصول بازاریابی، احترام به مشتریان و ایجاد ارتباط صحیح با آنهاست. با نظرسنجی این ارتباط و احترام میان شما و مشتریانتان ایجاد می‌شود. از طریق نظرسنجی می‌توانید به نتایج مختلفی برسید. بهترین نتیجه برای شما، ارتباط با افراد است که باعث شناخته‌ شدن محصولات و خدمات شما می‌شود. تبلیغات موثر نیز از دیگر نتایج نظرسنجی است.

برای درک بهتر، همان شرکت فروش شکلات و نظر سنجی بهترین نوع شکلات از نظر استفاده کنندگان را در نظر بگیرید. با انجام این نظر سنجی شما می‌توانید اهداف مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. اول اینکه با توجه به نظر مشتریان، کدام نوع شکلات بهتر است. با دانستن این موضوع می‌توانید نوع فروش و سیاست‌های بازیابی خود را بر اساس آن تغییر دهید.

مثلا می‌دانید که نیاز است بیشتر از این محصول تولید کنید و در کنار آن تبلیغات بیشتری بر روی آن انجام دهید. و یا با توجه به محتویات این نوع شکلات و کیفیت آن، محصولی جدید تولید کنید که نسبت به محصولات دیگر موفق‌تر باشد. دوم آنکه با ارسال پیام به افراد، تبلیغات برای شرکت خود انجام داده‌اید. در هنگام نظرسنجی بعضی از افراد اقدام به خرید شکلات‌های نام برده در نظر سنجی می‌کنند تا بتوانند تفاوت میان آنها را متوجه شوند. سوم اینکه پس از نظرسنجی با اطلاع رسانی به افراد نسبت به نتیجه نظرسنجی، نسبت به جلب رضایت مشتری اقدام می‌کنید و بار دیگر محصولتان را تبلیغ می‌کنید.

قرعه کشی از میان پاسخ دهندگان

از دیگر امکاناتی که در نظر سنجی پیامکی برای شما وجود دارد، تعیین زمان ثبت نظرهاست. مثلا شما فقط می‌خواهید در بازه زمانی یک هفته‌ای نظرها برای شما ارسال شود و جزو آمارتان قرار گیرد. پس با انتخاب زمان پایان نظرسنجی، فقط آمار پاسخ‌های ارسال شده در آن زمان،  به شما ارائه می‌شود. همچنین پس از پایان زمان پاسخگویی، شما می‌توانید از میان شماره‌هایی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، با استفاده از سامانه پیامک قرعه کشی کنید و برنده را را مشخص نمایید. با اینکار هم شما به هدف خود از نظر سنجی رسیده‌اید و هم افراد مختلف ترغیب به شرکت در نظرسنجی می‌شوند.

به عنوان مثال در نظرسنجی بهترین شکلات، شما می‌توانید از میان افراد مختلفی که شرکت کرده‌اند، قرعه کشی انجام دهید و پس از آن به فرد برنده شده، یک پک از شکلات محصول خود را بدهید و یا تعدادی از نمونه شکلاتی که در قرعه کشی انتخاب کرده است را برای او ارسال کنید.

نتیجه گیری

انجام نظرسنجی از جهات مختلف برای شرکت شما راه مناسبی است. شما با این کار هم با افراد گوناگون ارتباط می‌گیرد، هم از نظر آنها برای بهتر شدن کسب و کارتان استفاده می‌کنید و هم با استفاده از نظر سنجی، محصولات یا خدمات خودتان را تبلیغ می‌کنید. استفاده از پنل پیامک شما را در انجام قرعه کشی یاری می‌کند و امکاناتی نظیر گزارش آماری، ارسال پیام پاسخ خودکار، امکان قرعه کشی از میان پاسخ دهندگان و … را ایجاد می‌کند.

امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات لازم نسبت به نظرسنجی را در اختیارتان گذاشته باشیم. اگر نیاز دارید تا از نظرسنجی پیامکی استفاده کنید، حتما در خرید پنل پیام کوتاه دقت کنید زیرا همه پنل‌‍ها دارای این ویژگی نیستند.

همچنین انجام نظرسنجی پیامکی تنها یکی از ویژگی‌ها و امکانات پنل پیامک آرمان کاوش است. برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با ویژگی‌های پنل پیامک، می‌توانید امکانات پنل پیامک آرمان کاوش را مشاهده کنید.

پنل پیامک

ارسال پیام انبوهارسال پیام تبلیغاتیارسال پیام خدماتیاس ام اس انبوهپنل پیامکپیام انبوهپیامکپیامک نظرسنجیسامانه پیام کوتاهنظر سنجینظرسنجینظرسنجی پیامکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *