کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ

فروشگاه مجازی در اینستاگرام بسازید و درآمد کسب کنبد


افزایش فروش با پیج اینستاگرم

امروزه بازاریابی دیجیتالی از اهمیت زیادی در میان کسب و کارها برخوردار است. با توجه به اینترنتی شدن خریدها، داشتن بستر آنلاین برای ارائه محصولات و در کنار آن فروش آن اهمیت فراوانی دارد. یکی از راه های ایجاد فضای دیجیتالی برای فروش و کسب و کار، استفاده از شبکه مجازی و به خصوص اینستاگرام است که به ساده ترین راه ممکن می‌توانید کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشید. 

برای مشاهده انواع بازاریابی و انتخاب بهترین راه آن، اینجا کلیک کنید

قبل از ادامه این مطلب، مقاله دیجیتال مارکتینگ را حتما بخوانید تا اطلاعات کاملتری از بازارهای آنلاین داشته باشید. اینجا کلیک کنید…

شبکه پر مخاطب اینستاگرام (Instagram) توانسته نظر بسیاری از مشاغل را برای بازاریابی اینترنتی جلب کند. کاربران فعال این شبکه اکثرا قشر جوان می‌باشند و از انجایی که این شبکه در ایران فیلتر نیست، توانسته کاربران بی‌شماری از ایران داشته باشد. این یعنی، جامعه مخاطبان این شبکه بسیار گسترده است.

در این شبکه مجازی شما می‌توانید تریبون آزاد داشته باشید و در مورد خدمات و محصولات خود آزادانه برای مخاطبان پیج خود صحبت کنید. همچنین این شبکه قابلیت تجاری شدن را دارد. که باتوجه به ترافیک بالای آن، بهترین بستر برای معرفی کسب و کار شما می‌باشد. پس کسب درآمد از اینستاگرام برای شما دور و رویایی نیست.

توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی کسب و کارتان را وارد شبکه‌های مجازی مخصوصا اینستاگرام نکنید. این رقیبان شما هستند که با فعالیت در اینستاگرام بین کاربران محبوبیت و شهرت پیدا می‌کنند و از این بازار اینترنتی نهایت بهره را میبرند.

در ادامه ی مطلب سعی می‌شود به چگونگی مراحل ساخت پیج به صورت قدم به قدم بپردازیم و سپس هر کدام را به صورت جامع توضیح دهیم.

قدم اول: مشخص کردن هدف و نوع فعالیت

با مشخص کردن هدف می‌توانیم برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم و به مرور مخاطبان مناسب بازار هدف خود را جذب کنید.

هر چه علاقه مندی مخاطبان به حرفه و کسب و کار  ما نزدیکتر باشد، میتوانیم رابطه بهتری با مخاطبان برقرار کنیم. در نتیجه فروش بیشتر از طریق اینستاگرام داشته باشیم. از این جهت مشخص کردت هدف در قدم اول بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

قدم دوم: انتخاب نام مناسب برای پیج و شروع فعالیت

اسم انتخابی باید کامل و صریح باشد و نمایانگر کار و حرفه شما باشد. اگر روی برند سازی کار می‌کنید، می‌توانید اسم غیر مرتبط انتخاب کنید. یا از اسم شخصی خودتان استفاده کنید. اما برای شروع فعالیت بهتر است از کوتاهی اسم و واضح بودن آن مطمئن شوید.

نام پیج بهتر است به گونه ایی باشد که مخاطب با دیدن آن متوجه زمینه فعالیت شما بشود. این کار به شما کمک می‌کند تا در ذهن مخاطب ماندگار باشید. اگر به این نکات توجه داشته باشید، شانس بالاتری برای موفقیت در اینستاگرام خواهید داشت.

قدم سوم: فالو کردن و جذب مخاطب هدفمند

با فالو کردن پیج هایی که مرتبط با کار شما هستند، می‌توانید مخاطب هدفمند جذب کنید. فالو کردن پیج هدف این امکان را به شما می‌دهد که در نظر مخاطبان علاقه مند به حرفه شما، بیشتر دیده شوید. بعد از فالو کردن پیج های هدف ( منظور پیج هایی که با ماهیت کار شما هم راستا باشند) نوبت فالو کردن مخاطبان پیج هدف می‌باشد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که برای پیدا کردن فالور هدفمند باید ابتدا سراغ کسانی بروید که کامنت گذار هستند. پس باید بعد از فالو کردن پیج های هدف به دنبال فالور هدفمند بروید و در ابتدا کسانی که کامنت گذار هستند و فعالیت دارند باید فالو شوند. بعد از آن برای افزایش لایک، لایک کنندگان پیج هدف را جذب کنید. هر چه مخاطبانی که برای پیج خود جذب میکنید، فعال تر باشند، یرای شما و پیج شما بهتر است. این کار باعث دیده شدن و رشد بیشتر پیج شما می‌شود.

روند فالو کردن و جذب مخاطب را باید به صورت مداوم و با فاصه زمانی مشخص انجام شود. چرا که اگر بدون وقفه اقدام به فالو کردن و جذب مخاطب داشته باشید، از طرف اینستاگرام بلاک می‌شوید و قادر به ادامه فعالیت نیستید.

در مورد جزییات جذب مخاطب در مقاله ی بعدی مفصل اشاره میکنیم

قدم چهارم: اشتراک گذاری عکس و مطلب در صفحه

پست گذاشتن و ارسال عکس و تولید محتوا در صفحه بعلاوه کپشن (توضیحات زیر عکس)  مرحله ی اخر از راه اندازی پیج می‌باشد.

پست گذاشتن باید به صورت مداوم و منظم طبق برنامه ریزی انجام شود. با هشتگ گذاری (نوشتن کلمات کلیدی مرتبط زیر پست) امکان دیده شدن بیشتر توسط مخاطبان اینستاگرام را دارید.

در مقاله ی بعدی به چند نکته مهم در مورد استفاده از اینستاگرام می‌پردازیم. با رعایت کردن این نکات می‌توانید، راحتتر و سریعتر در مسیر پیشترفت گام بردارید.

پس برای مطالعه اصول پست گذاشتن در اینستاگرام، اینجا کلیک کنید.

برای ثبت سفارش پست و یا ادمین اینستاگرام، بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه خدمات دیجیتال مارکتینگ ما بروید…

اینستاگرامدیجیتال مارکتینگ

INSTAGRAMافزایش لایکانتخاب نام مناسب برای پیجاینستاگرامبازار هدفبازاریابی اینترنتیبازاریابی دیجیتالیبرند سازیتولید محتوادیجیتال مارکتینگشبکه مجازیفالور هدفمندفروش بیشتر از طریق اینستاگرامکسب درآمد از اینستاگرامموفقیت در اینستاگرامهشتگ گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *